MENU

 • ŻEGNAMY CIĘ

  ŻEGNAMY CIĘ
 • Klasa Dwujęzyczna

  Klasa Dwujęzyczna
 • REKRUTACJA 2020/2021

  REKRUTACJA 2020/2021

  Drodzy Kandydaci i Rodzice!

  Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się drogą elektroniczną.

  Na dzień dzisiejszy nie są znane jeszcze nowe terminy składania wniosków i zaświadczeń

  o osiągnięciach. MEN poda je najprawdopodobniej po 13 maja.

  Dla kandydatów na stronie

  www.slaskie.edu.com.pl

  znajduje się oferta szkół. Nie ma jeszcze zakładki: załóż konto/zaloguj

                              Zainteresowanych kandydatów i rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne on-line:

   

  14 maja (czwartek) godzina 17.00

  Dołącz za pomocą Google Meet meet.google.com/unc-radb-ncr

   

  18 maja (poniedziałek) godzina 17.00

  Dołącz, korzystając z Google Meet meet.google.com/ptd-vqod-gan

   

  19 maja (wtorek) godzina 17.00

  Dołącz za pomocą Google Meet meet.google.com/ipr-zgpr-htx

   

  Prosimy wybrać dogodny dla Państwa termin!

 • Klasa Medyczna

  Klasa Medyczna
 • Klasa Atelier Sztuki

  Klasa Atelier Sztuki
 • Klasa Politechniczna

  Klasa Politechniczna
 • Wirtualne Dni Otwarte

  Wirtualne Dni Otwarte
 • Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!

  Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!

   Już po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga, organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zainicjowanej przez Biuro Niepodległa. Zachęcamy również do zapoznania się z miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, opracowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ciekawą ofertę na „majówkę” przygotowało również Narodowe Centrum Kultury, a także Polska Opera Królewska. Świętujmy razem!

  Akcja #mojaflaga – włączmy się!

   Ambasadorami tej inicjatywy są wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólne świętowanie i wywieszają biało-czerwoną flagę podczas świąt państwowych oraz w ważnych momentach swojego życia. 

  Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

  Flaga Polski w naszych oknach

   Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Pozostając w domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Pokażmy jak świętujemy razem!

   Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia ważnych rocznic.

   Miniprzewodnik przypomina, że na terenie RP flaga państwowa ma zawsze pierwszeństwo przed innymi flagami. Te oraz inne ciekawostki związane z polskimi barwami narodowymi można znaleźć w miniprzewodniku.

  Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/swietujmy-dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej

 • FILMY DLA NASZYCH III KLAS

  FILMY DLA NASZYCH III KLAS

  A.MORAJKO 3B

  D.PIELA 3C

  M.GRZYBEK 3A

  POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

 • Oriental Meetings in Sosnowiec

  Oriental Meetings in Sosnowiec

  Oriental Meetings in Sosnowiec to spotkania organizowane co roku przez Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie klas dwujęzycznych wzięli udział w interdyscyplinarnej, promującej dialog międzykulturowy konferencji, skierowanej do młodych adeptów nauki zajmujących się językami, kulturami oraz społeczeństwami krajów orientalnych. Zakres tematyczny konferencji obejmował szerokie spektrum zagadnień dotyczących zarówno starożytnych cywilizacji jak i współczesnego oblicza tych regionów z całym bogactwem ich kultur oraz języków. Konferencja prowadzona była w całości w języku angielskim.

 • Tydzień Języków Obcych

  Tydzień Języków Obcych

  Tydzień Języków Obcych to już długoletnia morcinkowska tradycja. Przez cały tydzień uczniowie brali udział w wykładach, warsztatach i konkursach językowych. Jak co roku odbył się Weihnachtsmarkt, czyli kiermasz słodkości, z którego cały dochód przeznaczony został na cele charytatywne, konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych "Liars' Speech" oraz XXIV Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Zdecydowanie najciekawszym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia Języków Obcych były warsztaty kulinarne w języku angielskim i francuskim z native speakerami z USA i Algierii.

 • Kangur Matematyczny

  Kangur Matematyczny

  W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28 maja bieżącego roku.

 • Dwa złote indeksy!

  Dwa złote indeksy!

  Miło nam zakomunikować, że laureatami I stopnia konkursu matematycznego "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" zostali Wojciech Ptaś oraz Maciej Bolesta z klasy 3A. Warto nadmienić, że wśród jedenastu laureatów tego konkursu matematycznego nasza dwójka to jedyni laureaci z Rudy Śląskiej i jedyna dwójka laureatów uczęszczająca do jednej szkoły. Maciej i Wojtek są również laureatami konkursu fizycznego "O złoty indeks Politechniki Śląskiej". Jako nagrodę będą mogli wybrać indeks na dowolny wydział tej uczelni. Gratulujemy!

 • FILM PROMUJĄCY NASZĄ SZKOŁĘ!

  FILM PROMUJĄCY NASZĄ SZKOŁĘ!
 • ZAJĘCIA - AI -SZTUCZNA INTELIGENCJA

  ZAJĘCIA - AI -SZTUCZNA INTELIGENCJA

  Zapraszamy klasy 3A-2A na zajęcia z AI - sztuczna inteligencja

  które odbywają się okresie marzec - kwiecień

  Szczegółowy plan zajęć na Librusie

 • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

 • Warsztaty krytyki filmowej z Kają Klimek

  Warsztaty krytyki filmowej z Kają Klimek

  Kochani! Myślę, że za nami naprawdę dobry dzień. Po "Sokole w maśle orzechowym" w kinie Patria, kolejne spotkanie w ramach projektu FILMOTEKI SZKOLNEJ. Gościliśmy p. Kaję Klimek (serdecznie pozdrawiamy 🤩), z którą przeprowadziliśmy konstruktywną, choć burzliwą dyskusję na temat "Czarnowidzki" Joanny Satanowskiej, feminizmu i Social Mediów ;). W części warsztatowej stworzyliśmy kilka dobrych pomysłów na podcasty. Myślę, że wkrótce pierwsze premiery. Śledżcie uważnie YT. 🤣 Wszystkim (33!) uczestnikom spotkania serdecznie dziękuję za aktywność (myślę, że było warto!), zaś Kai KLIMEK nie tylko za możliwość spotkania z barwną osobowością, ale i kopalnią wiedzy na temat filmu. Dzięki! 😘 No i ..do następnego! 🥰

 • KODUJ Z GIGANTAMI - ZAPISY

  KODUJ Z GIGANTAMI - ZAPISY

  Pragniemy poinformować, że 2 stycznia wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania - Koduj z Gigantami pod patronatem m.in. Ministerstwa Cyfryzacji. 

  Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści.

  Warsztaty skierowane są dla dzieci i młodzieży klas od I do VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych

  klasy I - III: Scratch, Koduklasy IV - VI: Scratch, App Inventorklasy VII - VIII: C#, Visual Studio   (również dla szkół ponadpodstawowych)

  Harmonogram warsztatów oraz zapisy dostępne na stronie www.giganciprogramowania.edu.pl w zakładce "Koduj z Gigantami"pod linkiem :https://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

  Zapisy indywidualne, brak możliwości zapisania całej klasy.Ilość miejsc ograniczona!

 • Siatkówka

  Siatkówka

  W rozegranych Mistrzostwach Rudy Śląskiej w siatkówce reprezentacja dziewczyn naszej szkoły zajmuje 5 miejsce, natomiast reprezentacja chłopców naszej szkoły zajmuje 8 miejsce. GRATULUJEMY !!!

strona:

Kontakt

 • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej

  ul. Jankowskiego 22
  41-710 Ruda Śląska
  e-mail: sekretariat@lo2morcinekrudasl.pl
 • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie