MENU

 • UBEZPIECZENIE

  Drodzy Rodzice,

  Miło nam poinformować, że w trosce o najmłodszych członków Państwa rodzin, przeprowadziliśmy badanie rynku pod kątem najkorzystniejszych rozwiązań w zakresie ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla Dzieci. Biorąc pod uwagę zakres ubezpieczenia, warunki świadczonej ochrony, wysokości sum ubezpieczenia oraz atrakcyjność składek (składki roczne), najlepszą ofertę przedstawiło Towarzystwo Ubezpieczeń COMPENSA S.A.

  Zachęcamy do skorzystania z ubezpieczenia dedykowanego Rodzicom uczniów II LO!

   

  GŁÓWNE CECHY PROGRAMU:
   

  1. Możliwość wyboru jednego z pięciu wariantów ubezpieczenia różniących się poziomem sum ubezpieczenia oraz wysokością rocznych składek.
  2. Każdy z wariantów od 1 do 5 można wybrać zawierając ubezpieczenie podczas wizyty w szkole, dokonując płatności w gotówce.
  3. Wariant od 2 do 5 można wybrać zawierając ubezpieczenie on-line bez konieczności wizyty w szkole, dokonując płatności przez Internet.
  4. Ubezpieczyć można maksymalnie piątkę dzieci.
  5. Ochrona ubezpieczeniowa dotyczy zarówno pobytu dziecka w placówce oświatowej, a także poza nią (w życiu prywatnym) – 365 dni w roku, 24h/dobę, na terenie całego Świata (z wyłączeniem ograniczeń terytorialnych do RP dla niektórych klauzul – np. zwrot kosztów leczenia, zwrot kosztów rehabilitacji),
  6. Bardzo szeroki zakres ochrony, w tym między innymi: trwały uszczerbek na zdrowiu (złamania, skręcenia, pęknięcia, itd.), pobyt w szpitalu w wyniku choroby i NW, poważne zachorowania, zwrot poniesionych kosztów leczenia, rehabilitacji i korepetycji po NW,
   ugryzienie kleszcza (zdiagnozowana borelioza).
  7. Jednorazowa składka ROCZNA.
  8. Ochrona ubezpieczeniowa na okres 01.09.2020r. – 31.02021r.
  9. Aby ubezpieczyć dziecko należy zawrzeć ubezpieczenie oraz opłacić składkę najpóźniej do 25.09.2020r.
    
  • Ubezpieczenie obejmuje nieszczęśliwe wypadki powstałe podczas uprawiania sportu (w tym: karate, judo, capoeira, jujitsu, takewondo, zapasy, kendo, kung-fu, tai chi, aikido, kursów samoobrony, signum polonicum, rekonstrukcji walk, bitew historycznych) w ramach SKS, UKS i w pozaszkolnych klubach sportowych pod warunkiem, że nie jest to zarobkowe uprawianie sportu.
    

  JAK PRZYSTĄPIĆ ?
  (w załączeniu znajduje się instrukcja krok po kroku)

   

  • Wejdź na stronę internetową https://szkola.compensa.pl/
  • Wprowadź hasło do oferty on-line (do wyboru warianty 2, 3, 4 lub 5): 174736
  • Wypełnij dane swoje jako płatnika i dane dziecka/dzieci, które chcesz ubezpieczyć
  • Opłać składkę roczną online, zgodnie z preferowaną opcją
   płatności (bez dodatkowych opłat)

  Na wskazany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia
  wraz z certyfikatem ubezpieczenia.

  PYTANIA?

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu z brokerem pod adresem mailowym
  pslota@equinum.pl bądź telefonicznie:

  Piotr Słota, tel. 511 266 265.

   

 • Uczniowie Morcinka na medal!

  Uczniowie Morcinka na medal!

  Uczniowie Morcinka na medal! W dniach 21-23 sierpnia w Zgierzu, w województwie łódzkim, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie. Wzięli w niej udział również nasi uczniowie - reprezentanci klubu łuczniczego "Grot" z Rudy Śląskiej.

  Największym sukcesem mogą poszczycić się chłopcy: Maciej Sitek z kl. Ia , oraz Jakub Sroka z kl. Ib, którzy wraz z jeszcze dwoma klubowymi kolegami wywalczyli brązowy medal w konkurencji drużynowej! Bardzo dobry start zaliczyła również Natalia Lepa, uczennica kl. I b, która jako jedyna z klubu w konkurencji indywidualnej awansowała do najlepszej szesnastki, a ostatecznie zajęła wysokie 10-te miejsce w końcowej klasyfikacji.

  Chłopcy indywidualnie uplasowali się na: Maciej Sitek na 22-im miejscu, a Jakub Sroka na 23-im. Przed naszymi łucznikami czas wytężonej pracy treningowej, bo już 5-6 grudnia 2020 r. czeka ich start w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Wilkowicach.

 • Organizacja zajęćw II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej wdniu 1 września 2020r.

  Organizacja zajęćw II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej wdniu 1 września 2020r.
 • Procedura pobytu w II LO w Rudzie Śląskiej

  Procedura pobytu w II LO w Rudzie Śląskiej
 • Organizacja zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS

  Organizacja zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS
 • Aplikacja ProteGO Safe - wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  Wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

  ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

  Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej. 

  Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

   

  Z wyrazami szacunkuDariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej

 • Klasa Dwujęzyczna

  Klasa Dwujęzyczna
 • REKRUTACJA 2020/2021

  REKRUTACJA 2020/2021

  Drodzy Kandydaci i Rodzice!

  Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się drogą elektroniczną.

  Na dzień dzisiejszy nie są znane jeszcze nowe terminy składania wniosków i zaświadczeń

  o osiągnięciach. MEN poda je najprawdopodobniej po 13 maja.

  Dla kandydatów na stronie

  www.slaskie.edu.com.pl

  znajduje się oferta szkół. Nie ma jeszcze zakładki: załóż konto/zaloguj

                              Zainteresowanych kandydatów i rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne on-line:

   

  14 maja (czwartek) godzina 17.00

  Dołącz za pomocą Google Meet meet.google.com/unc-radb-ncr

   

  18 maja (poniedziałek) godzina 17.00

  Dołącz, korzystając z Google Meet meet.google.com/ptd-vqod-gan

   

  19 maja (wtorek) godzina 17.00

  Dołącz za pomocą Google Meet meet.google.com/ipr-zgpr-htx

   

  Prosimy wybrać dogodny dla Państwa termin!

 • Klasa Medyczna

  Klasa Medyczna
 • Klasa Atelier Sztuki

  Klasa Atelier Sztuki
 • Klasa Politechniczna

  Klasa Politechniczna
 • Wirtualne Dni Otwarte

  Wirtualne Dni Otwarte
 • Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!

  Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!

   Już po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga, organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zainicjowanej przez Biuro Niepodległa. Zachęcamy również do zapoznania się z miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, opracowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ciekawą ofertę na „majówkę” przygotowało również Narodowe Centrum Kultury, a także Polska Opera Królewska. Świętujmy razem!

  Akcja #mojaflaga – włączmy się!

   Ambasadorami tej inicjatywy są wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólne świętowanie i wywieszają biało-czerwoną flagę podczas świąt państwowych oraz w ważnych momentach swojego życia. 

  Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

  Flaga Polski w naszych oknach

   Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Pozostając w domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Pokażmy jak świętujemy razem!

   Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia ważnych rocznic.

   Miniprzewodnik przypomina, że na terenie RP flaga państwowa ma zawsze pierwszeństwo przed innymi flagami. Te oraz inne ciekawostki związane z polskimi barwami narodowymi można znaleźć w miniprzewodniku.

  Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/swietujmy-dzien-flagi-rzeczypospolitej-polskiej

 • FILMY DLA NASZYCH III KLAS

  FILMY DLA NASZYCH III KLAS

  A.MORAJKO 3B

  D.PIELA 3C

  M.GRZYBEK 3A

  POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

 • Oriental Meetings in Sosnowiec

  Oriental Meetings in Sosnowiec

  Oriental Meetings in Sosnowiec to spotkania organizowane co roku przez Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie klas dwujęzycznych wzięli udział w interdyscyplinarnej, promującej dialog międzykulturowy konferencji, skierowanej do młodych adeptów nauki zajmujących się językami, kulturami oraz społeczeństwami krajów orientalnych. Zakres tematyczny konferencji obejmował szerokie spektrum zagadnień dotyczących zarówno starożytnych cywilizacji jak i współczesnego oblicza tych regionów z całym bogactwem ich kultur oraz języków. Konferencja prowadzona była w całości w języku angielskim.

 • Tydzień Języków Obcych

  Tydzień Języków Obcych

  Tydzień Języków Obcych to już długoletnia morcinkowska tradycja. Przez cały tydzień uczniowie brali udział w wykładach, warsztatach i konkursach językowych. Jak co roku odbył się Weihnachtsmarkt, czyli kiermasz słodkości, z którego cały dochód przeznaczony został na cele charytatywne, konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych "Liars' Speech" oraz XXIV Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Zdecydowanie najciekawszym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia Języków Obcych były warsztaty kulinarne w języku angielskim i francuskim z native speakerami z USA i Algierii.

 • Kangur Matematyczny

  Kangur Matematyczny

  W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28 maja bieżącego roku.

 • Dwa złote indeksy!

  Dwa złote indeksy!

  Miło nam zakomunikować, że laureatami I stopnia konkursu matematycznego "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" zostali Wojciech Ptaś oraz Maciej Bolesta z klasy 3A. Warto nadmienić, że wśród jedenastu laureatów tego konkursu matematycznego nasza dwójka to jedyni laureaci z Rudy Śląskiej i jedyna dwójka laureatów uczęszczająca do jednej szkoły. Maciej i Wojtek są również laureatami konkursu fizycznego "O złoty indeks Politechniki Śląskiej". Jako nagrodę będą mogli wybrać indeks na dowolny wydział tej uczelni. Gratulujemy!

 • FILM PROMUJĄCY NASZĄ SZKOŁĘ!

  FILM PROMUJĄCY NASZĄ SZKOŁĘ!
strona:

Kontakt

 • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej

  ul. Jankowskiego 22
  41-710 Ruda Śląska
  e-mail: sekretariat@lo2morcinekrudasl.pl
 • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie