MENU

 • Uwaga ABSOLWENCI LICEUM MORCINKA rocznik 90

  Uwaga ABSOLWENCI LICEUM MORCINKA rocznik 90
 • 11 Listopada - Święto Niepodległości

  11 Listopada - Święto Niepodległości

  101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

  11 listopada, będziemy obchodzić szczególny dzień, ważny dla każdego Polaka- Narodowe Święto Niepodległości.Święto to jest obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

 • AI Schools & Academy

  AI Schools & Academy

  Zapraszamy klasy informatyczne

  Kraje, które już dziś zainwestują w edukację dziecii młodzieży w zakresie AI, wkrótce znajdą się w czołówce najlepiej rozwiniętych państw świata.Sztuczna inteligencja to ogromna szansa i jeśli dobrze ją wykorzystamy, stwarzając jej odpowiednie warunki do rozwoju, zyskamy wszyscy jako obywatele. Dlatego też uruchomiliśmy programAI Schools & Academy.

 • Warsztaty z grafiki

  Warsztaty z grafiki

   W dniach 20.10 i 28.10.2019 r dla klasy 2A z rozszerzeniem informatycznym odbywają się warsztaty z grafiki w ramach projektu realizowanego przez Wyższą Szkołą Technologii Informatycznych w Katowicach, która realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Misja wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”.

   Warsztaty obejmują ważne kwestie graficzne z naciskiem na budowanie logotypu, tworzenia wizerunku graficznego oraz praca w programach graficznych. Kolejnym tematem realizowanym na warsztatach jest projekt plakatu oraz techniki i metody projektowania plakatu

 • Biegi na orientację sportową

  Biegi na orientację sportową

  Dnia 10 października 2019 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w zawodach sportowych "Orientacja sportowa". Po emocjonujących zawodach nasza reprezentacja pokonuje reprezentacje innych szkół i zajmuje 1 miejsce. Gratulujemy!!!

 • Tenis stołowy

  Tenis stołowy

  Dnia 7 października rozegrane zostały zawody sportowe w tenisie stołowym dziewcząt, natomiast dnia 10 października zostały rozegrane  zawody sportowe w tenisie stołowym chłopców. Reprezentacja dziewcząt okazała się najlepsza w mieście zajmując 1 miejsce, natomiast chłopcy zajęli 6 miejsce w mieście. Gratulujemy!!!

 • Sztafetowe biegi przełajowe

  Sztafetowe biegi przełajowe

  Dnia 2 października 2019 r. odbyły się zawody sportowe "Sztafetowe biegi przełajowe". Nasza szkoła wystawiła repezentację dziewcząt jak i chłopców. Reprezentacja dziewcząt ostatecznie znalazła się na podium zajmując 3 miejsce, natomiast reprezentacja chłopców uplasowała się tuż za podium zajmując 4 miejsce. Gratulujemy!!!

 • LIGA LA

  LIGA LA

  Dnia 26 września 2019 r. na stadionie MOSiR w Rudzie Śląskiej odbyły się miejskie zawody lekkoatletyczne.

  Nasza szkoła do zawodów wystawiła zarówno reprezentację dziewcząt jak i chłopców. Na podium znaleźli się reprezentanci naszej szkoły w biegu na 1500 m, biegu na 100 m, biegu na 200 m, biegu na 400 m oraz skoku wzwyż. Ostatecznie drużyna dziewczyn zajęła 6 miejsce, a reprezentacja chłopców 7 miejsce. Gratulujemy !!!

 • CODE WEEK

  CODE WEEK

  Zapraszamy klasy z rozszerzeniem informatycznym: koduj.gov.pl/

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  9:00 Msza święta w Kościele pod wezwaniem Wawrzyńca i Antoniego w Rudzie Śląskiej w intencji uczniów i pracowników szkoły

  10:15 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej

 • Upały - informacja Dyrektora

  Upały - informacja Dyrektora
 • Wyniki Egzaminu Kompetencji Językowych 

  Wyniki Egzaminu Kompetencji Językowych 
 • SPOTKANIE W SPRAWIE REKRUTACJI

  SPOTKANIE W SPRAWIE REKRUTACJI

  SPOTKANIE W SPRAWIE REKRUTACJI - Obrazek 1


   

 • Święto flagi/Konstytucja 3 maja

  Święto flagi/Konstytucja 3 maja

  Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 1


  Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 2Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 3Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 4


   

 • DZIEŃ OTWARTY W MORCINKU

  DZIEŃ OTWARTY W MORCINKU

  DZIEŃ OTWARTY W MORCINKU - Obrazek 1


   

 • Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

  Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

   


  Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

   

  Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

   

  Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

   

  W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

   

  Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

   

  Jeżeli  rodzic  został  powiadomiony   o   strajku,   wówczas   ma   prawo   do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

   

  Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

   

  Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

   

  1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
  2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).
  3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie   bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
  4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
  1. Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe

                 (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).

  1. Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe

                  (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).


   

 • Finalista OLIMPIADY CYFROWEJ

  Finalista OLIMPIADY CYFROWEJ

  III EDYCJA OLIMPIADY CYFROWEJ 2018/19

   Do zawodów finałowych, które odbędą się w dn. 12-13 kwietnia 2019 r. w Warszawie, zakwalifikowało się 20 uczniów i uczennic. Nasz uczeń Kamil Maciantowicz z klasy 2A jako jedyny z województwa śląskiego awansował do ścisłego finału. W I etapie wzięło w nim udział 2 584 uczniów i uczennic z 300 szkół w całej Polski. 

  Lista finalistów: olimpiadacyfrowa.pl

   

  Finalista OLIMPIADY CYFROWEJ - Obrazek 1

  Serdecznie gratulujemy 


   

 • Projekt Informatyczny

  Projekt Informatyczny

   

    Miło mi poinformować, że od 2019 roku Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach realizuje projekt unijny: „Misja wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”. Jako szkoła od lat współpracująca z uczelnią bierzemy aktywny udział w tym projekcie. Wybrane osoby z klasy 1A oraz 2A z rozszerzeniem informatycznym realizują zajęcia z robotyki oraz grafiki. Zajęcia są podzielone na trzy bloki po 4 godziny zajęć.

    W bloku dotyczącym robotyki młodzież została podzielona na pięć grup gdzie buduje i programuje roboty LEGO EV3. Celem projektu jest nauka nie tylko budowania robotów ale również zdobywanie kompetencji w zakresie programowania robotów. Zajęcia są prowadzone w sposób bardzo ciekawy i dynamiczny a młodzież z dużym zainteresowaniem angażuje się w powierzone zadania i ćwiczenia. W szkole od kilku lat funkcjonuje Szkolna Akademia Robotyki i projekt idealnie wpasowuje się w nasze działania w tym zakresie.

  Serdecznie zapraszamy 

 • Konkurs dla każdego!

  Konkurs dla każdego!

  Senat RP ustanowił rok 2019 „Rokiem matematyki”, w związku z czym mBank zaprasza do specjalnego konkursu „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”
  "Chcemy przypomnieć sylwetki wielkich polskich matematyków i promować ich wybitne osiągnięcia. Ich życiorysy
  i twórczość to często materiał na pasjonujący film! Chcemy, żeby młodzież poznała ich prace i zainspirowała się nimi.
  "

  Pula nagród to 130 tys. zł!

  Więcej informacji znajdziesz tutaj

   

strona:

Kontakt

 • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej

  ul. Jankowskiego 22
  41-710 Ruda Śląska
  e-mail: sekretariat@lo2morcinekrudasl.pl
 • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie