MENU

 • CODE WEEK

  CODE WEEK

  Zapraszamy klasy z rozszerzeniem informatycznym: koduj.gov.pl/

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  9:00 Msza święta w Kościele pod wezwaniem Wawrzyńca i Antoniego w Rudzie Śląskiej w intencji uczniów i pracowników szkoły

  10:15 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej

 • Upały - informacja Dyrektora

  Upały - informacja Dyrektora
 • Wyniki Egzaminu Kompetencji Językowych 

  Wyniki Egzaminu Kompetencji Językowych 
 • SPOTKANIE W SPRAWIE REKRUTACJI

  SPOTKANIE W SPRAWIE REKRUTACJI

  SPOTKANIE W SPRAWIE REKRUTACJI - Obrazek 1


   

 • Święto flagi/Konstytucja 3 maja

  Święto flagi/Konstytucja 3 maja

  Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 1


  Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 2Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 3Święto flagi/Konstytucja 3 maja - Obrazek 4


   

 • DZIEŃ OTWARTY W MORCINKU

  DZIEŃ OTWARTY W MORCINKU

  DZIEŃ OTWARTY W MORCINKU - Obrazek 1


   

 • Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

  Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

   


  Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

   

  Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

   

  Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

   

  W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

   

  Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

   

  Jeżeli  rodzic  został  powiadomiony   o   strajku,   wówczas   ma   prawo   do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

   

  Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

   

  Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

   

  1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
  2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).
  3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie   bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
  4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
  1. Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe

                 (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).

  1. Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe

                  (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).


   

 • Finalista OLIMPIADY CYFROWEJ

  Finalista OLIMPIADY CYFROWEJ

  III EDYCJA OLIMPIADY CYFROWEJ 2018/19

   Do zawodów finałowych, które odbędą się w dn. 12-13 kwietnia 2019 r. w Warszawie, zakwalifikowało się 20 uczniów i uczennic. Nasz uczeń Kamil Maciantowicz z klasy 2A jako jedyny z województwa śląskiego awansował do ścisłego finału. W I etapie wzięło w nim udział 2 584 uczniów i uczennic z 300 szkół w całej Polski. 

  Lista finalistów: olimpiadacyfrowa.pl

   

  Finalista OLIMPIADY CYFROWEJ - Obrazek 1

  Serdecznie gratulujemy 


   

 • Projekt Informatyczny

  Projekt Informatyczny

   

    Miło mi poinformować, że od 2019 roku Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach realizuje projekt unijny: „Misja wiedza – warsztaty edukacyjne dla młodzieży”. Jako szkoła od lat współpracująca z uczelnią bierzemy aktywny udział w tym projekcie. Wybrane osoby z klasy 1A oraz 2A z rozszerzeniem informatycznym realizują zajęcia z robotyki oraz grafiki. Zajęcia są podzielone na trzy bloki po 4 godziny zajęć.

    W bloku dotyczącym robotyki młodzież została podzielona na pięć grup gdzie buduje i programuje roboty LEGO EV3. Celem projektu jest nauka nie tylko budowania robotów ale również zdobywanie kompetencji w zakresie programowania robotów. Zajęcia są prowadzone w sposób bardzo ciekawy i dynamiczny a młodzież z dużym zainteresowaniem angażuje się w powierzone zadania i ćwiczenia. W szkole od kilku lat funkcjonuje Szkolna Akademia Robotyki i projekt idealnie wpasowuje się w nasze działania w tym zakresie.

  Serdecznie zapraszamy 

 • Konkurs dla każdego!

  Konkurs dla każdego!

  Senat RP ustanowił rok 2019 „Rokiem matematyki”, w związku z czym mBank zaprasza do specjalnego konkursu „Wielcy polscy matematycy znani i nieznani”
  "Chcemy przypomnieć sylwetki wielkich polskich matematyków i promować ich wybitne osiągnięcia. Ich życiorysy
  i twórczość to często materiał na pasjonujący film! Chcemy, żeby młodzież poznała ich prace i zainspirowała się nimi.
  "

  Pula nagród to 130 tys. zł!

  Więcej informacji znajdziesz tutaj

   

 • Lekcje JĘZYKA CHIŃSKIEGO w naszej szkole

  Lekcje JĘZYKA CHIŃSKIEGO w naszej szkole

  Lekcje JĘZYKA CHIŃSKIEGO w naszej szkole - Obrazek 1

  Lekcje JĘZYKA CHIŃSKIEGO w naszej szkole - Obrazek 2


   

 • Plan Tygodnia Nauk Matematyczno – Przyrodniczych

  Plan Tygodnia Nauk Matematyczno – Przyrodniczych

  Plan Tygodnia Nauk Matematyczno – Przyrodniczych - Obrazek 1

  Plan Tygodnia Nauk Matematyczno – Przyrodniczych - Obrazek 2

  Plan Tygodnia Nauk Matematyczno – Przyrodniczych - Obrazek 3


   

 • Certyfikaty CISCO dla naszej młodzieży

  Certyfikaty CISCO dla naszej młodzieży

    Na początku marca została wręczone dla klasy 2A certyfikaty w ramach Szkolnej Akademii CISCO. W tym roku szkolnym klasy drugie z rozszerzeniem informatycznym zrealizowały certyfikaty z programowania w języku C++ - poziom podstawowy oraz dwa certyfikaty w ramach konkursu CISCO z Cyberbezpieczeństwa.

    Realizowany materiał na rozszerzeniu potwierdzamy międzynarodowymi certyfikatami w zakresie programowania, sieci komputerowych, systemów operacyjnych w tym Linuxa. W przygotowaniu na kolejny rok szkolny będziemy oferować certyfikacje AutoDesk w zakresie takich programów jak AutoCAD.

  Serdecznie gratulujemy

  Certyfikaty CISCO dla naszej młodzieży - Obrazek 1

  Certyfikaty CISCO dla naszej młodzieży - Obrazek 2

  Certyfikaty CISCO dla naszej młodzieży - Obrazek 3

 • ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE

  ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE

  Święto Teatru 2019 w Morcinku dobiegło końca. Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie, za ogrom pracy i fantastycznie spędzony czas! Laureatami tegorocznych teatralnych zmagań, decyzją Jury, zostały klasy :

  I miejsce:1a "12 gniewnych ludzi" i 2b "?"

  II miejsce :1c "Titanic",

  III miejsce : 2a " Jaka to melodia?" i 3ag "To, co w życiu ważne" .

  Wyróżnienie otrzymała klasa 1b za "Wiedźmina".

  Decyzją publiczności, Gustawy 2019 otrzymali : Najlepszy spektakl : TITANIC i klasa 1c,

  Najlepsza aktorka : Aleksandra Jagielska z klasy 2b,

  Najlepszy aktor : Jakub Garbas z klasy 3ag,

  Najlepsza reżyseria : Aleksandra Sobulska z klasy 2a,

  Najlepsza scenografia i kostiumy: klasa 2b.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!. Cudną relację fotograficzną w obiektywie nieocenionej Zosi Gracy! 😍 możecie ogladać również na FACEBOOKU!

   TAKA MŁODZIEŻ - TYLKO W MORCINKU!!! 💖💖💖

  Dziękujemy

  Polonistki

  1. ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE - Obrazek 1ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE - Obrazek 2ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE - Obrazek 3ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE - Obrazek 4ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE - Obrazek 5ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE - Obrazek 6ŚWIĘTO TEATRU 2019 - PODSUMOWANIE - Obrazek 7
 • Z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego rusza akcja Kolej na Ferie

  Z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego rusza akcja Kolej na Ferie

    W czasie ferii dzieci i młodzież jeżdżą pociągami Kolei Śląskich za darmo! Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego 2019, czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. „To nie jest oferta tylko dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale dla wszystkich w wieku szkolnym, którzy odwiedzą w tym czasie nasz region. To promocja województwa, Kolei Śląskich, ale i transportu publicznego.

    Chcemy od najmłodszych lat pokazywać mieszkańcom, że transport niskoemisyjny ma same zalety” – mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin.

    Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego. W okresie ferii śląski przewoźnik specjalnie rozszerzył termin kursowania zakopiańskich pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie kursował w tym czasie codziennie. Oprócz walorów promocyjnych i proekologicznych, istotnym elementem oferty są też oszczędności w budżetach domowych.

  Zapraszamy serdecznie do spędzenia ferii z Kolejami Śląskimi.

  Z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego rusza akcja Kolej na Ferie - Obrazek 1


   

 • INAUGURACJA ŚWIĘTA TEATRU 2019

  INAUGURACJA ŚWIĘTA TEATRU 2019

  Za nami cudowne popołudnie!!! 😊 30.01. 2019R. oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczne Święto Teatru. Inauguracją tego wydarzenia był wspaniały Koncert Morcinkowych Talentów, których w naszej szkole nie brakuje! Na pięknie przygotowanej scenie (dziękujemy klasie 3a ❤️) mogliśmy podziwiać instrumentalistów, wokalistów i recytatorki. Ich występy były prawdziwą ucztą dla ducha, co potwierdziły entuzjastycznie reakcje publiczności. Obejrzyjcie naszą fotorelację NA FACEBOOKU! Publiczność nagrywała filmiki, bardzo prosimy o zamieszczanie ich w komentarzach. 😄. Niech moc teatru będzie z Wami, startujemy z Festiwalem Klasowych Zespołów Teatralnych!!! Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!🎭🎭🎭

 • RANKING LICEÓW 2019 - ŚLĄSKIE

  RANKING LICEÓW 2019 - ŚLĄSKIE

  Poniżej prezentujemy ranking Perspektyw i miejsce naszej szkoły na tle innych szkół z województwa śląskiego

  RANKING LICEÓW 2019 - ŚLĄSKIE - Obrazek 1


   

 • ŚWIĘTO TEATRU 2019

  ŚWIĘTO TEATRU 2019

  Wszystkich miłośników scenicznych wystepów na żywo zapraszamy serdecznie 30.01. 2019 na Inaugurację tradycyjnego Święta Teatru w naszej szkole. Tegoroczny temat brzmi: "Wielcy ludzie, wielkie dzieła, wielkie sprawy". Grupy teatralne zaprezentują się w dniach 31.01 oraz 1 .02. na deskach szkolnego teatru. Najlepsi wystapią na dużej scenie w dniu specjalnym, czli podczas finału, który odbędzie się 5.02. Serdecznie zapraszamy!! Polonistki:)

strona:

Kontakt

 • ZSO nr 2 im. G. Morcinka
  ul. Jankowskiego 22

  41-710 Ruda Śląska
  e-mail: sekretariat@lo2morcinekrudasl.pl
 • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie