ZJAZD 90-LECIA

    • 02.05.2017

      Moduł Dla kandydata został zmodyfikowany

    • MISTRZYNI ŚWIATA!!!

      MISTRZYNI ŚWIATA!!!

      Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica - KLAUDIA NOWAK została Mistrzynią Świata w Wyciskaniu Leżąc. Ten niebywały sukces Klaudii społeczność Morcinka świętowała witając ją w murach szkoły po jej powrocie z USA. Był szpaler, oklaski, kwiaty i radość wszystkich z jej  zwycięstwa. Klaudia bowiem  zdobyła najwyższy tytuł w swojej kategorii wagowej!

      GRATULUJEMY!!!

       

       

       

    • Irlandio! Poznajmy się lepiej!

      Irlandio! Poznajmy się lepiej!

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, orgaznizowanych w ramach majowego Fesitwalu Polska Eire, którego częścią będzie wydarzenie w naszej szkole, planowane na 25 maja (czwartek), w formie PIKNIKU ŚLĄSKO - IRLANDZKIEGO. Konkursy organizowane są przez szkoły partnerskie, które zaangażowały się w przygotowania festiwalowe. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się włąsnie u nas, w Morcinku, w trakcie pikniku.

      Prosimy o zapoznanie się z regulaminami i wybranie spośród propozycji konkursowych tej dla siebie.

      Morcinkowe talenty - łączcie się!!! Możecie wykazać się muzycznie, artystycznie i literacko, a przy okazji szlifować język angielski.

      Na Morcinkowym Facebook'u znajdziecie oficjalny profil Polska Eire Festival, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami imprezy, lajkowania i udostępniania!

      REGULAMINY KONKURSÓW:

      Miejski konkurs fotograficzny "Spójrz na Irlandię"

      Miejski konkurs na wykonanie mapy Irlandii

      Miejski konkurs na opowiadanie " Moje spotkanie z Leprikonem"

      Miejski konkurs plastyczno - językowy

      Miejski konkurs plastyczno - techniczny

      Miejski konkurs piosenki, pieśni i muzyki irlandzkiej  karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie

    • On-line z Polską Stacją Antarktyczną!

      On-line z Polską Stacją Antarktyczną!

      W Morcinku nietypowa  lekcja geografii o temacie:  What happens in the Arctic, doesnt stay in the Arctic: CLIMATE. W ramach projektu EDU-ARCTIC uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach prowdzonych na żywo z Antarktyki, a bezpośredni kontakt młodzieży z naukowcami poprzez transmisje on-line pokazał, że badania polarne są niesamowicie interesujące .

       

       

    • Certyfikaty CISCO dla naszej młodzieży

      Certyfikaty CISCO dla naszej młodzieży

        W dniu 11.04 grupa uczniów z klasy 3A odebrała certyfikaty CISCO CCNA-Network Fundamentals. 

        Certyfikat CCNA (Cisco Certified Network Associate) to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. 

       

       

      Informacja o certyfikacie:

        Każda osoba biorąca udział w kursie otrzymuje konto w portalu Akademii Cisco, uzyskując tym samym dostęp do materiałów kursowych (on-line). Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania internetowego (e-learning). Centralny serwer edukacyjny CNAMS udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez słuchaczy wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia.

        Program nauczania Cisco Networking Academy jest stale rozwijany i aktualizowany, dzięki czemu odzwierciedla bieżące trendy w metodyce nauczania. W celu maksymalizacji efektów, wiedza jest przekazywana przez stosowanie różnych technik nauczania. Obok tradycyjnych wykładów, przewidziane są liczne zajęcia laboratoryjne z możliwością rozwiązywania realnych problemów. Do kursu dostępne są także wielorakie materiały w formie zarówno elektronicznej, jak i tradycyjnej. Większość materiałów do kursu CCNA została przetłumaczona na język polski. Przekazywany program jest podzielony na lekcje. Każdy zeuczestników kursów może na bieżąco kontrolować swoje postępy przez wykonywanie quizów i testów sprawdzających.

        Program Cisco Networking Academy adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców. W szczególności adresatami programu są uczniowie starszych klas szkól średnich, studenci  kierunków związanych z szeroko pojętymi technologiami informacyjnymi, elektroniką i telekomunikacją oraz osoby, które chciałyby uzyskać nowe umiejętności w ramach projektowania, budowy oraz bieżącej obsługi małych i średnich sieci komputerowych (kurs CCNA Routing and Switching). Opanowanie treści programowych jest wystarczającą podstawą do zaliczenia egzaminu certyfikującego na pierwszy stopień zawodowy Cisco (Cisco Certified Network Associate). Dla pragnących osiągnąć więcej, firma Cisco przygotowała dalszą ścieżkę certyfikacji, której następnym poziomem jest kurs CCNP (Cisco Certified Network Professional).

        W latach 1997-2015 certyfikat CCNA został przyznany około pięciu milionom osób z całego świata i stanowi powszechnie uznawane przez pracodawców potwierdzenie posiadania teoretycznych i praktycznych umiejętności w zakresie projektowania, wdrażania i bieżącego utrzymywania małych i średnich sieci komputerowych opartych o sprzęt firmy Cisco. Co roku w programie NetAcad bierze udział milion słuchaczy na całym świecie, w 5000 akademii zlokalizowanych w 170 państwach. W 2015 roku, Polska, z 70 istniejącymi akademiami i 140 tysiącami przeszkolonych kursantów znalazła się na 7. na świecie miejscu według liczby słuchaczy kursów Cisco.

      Do przystąpienia do kursu nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza. Całość koniecznego do przyswojenia materiału przekazywana jest podczas zajęć.

      źródło:szkolneakademie

      SERDECZNIE GRATULUJEMY

    • 50 Twarzy Morcinka

      50 Twarzy Morcinka

      W kolejnej odsłonie projektu "50 Twarzy Morcinka" przedstawiamy dr Wojciecha Kostkę.
      Pochodzący z typowej śląskiej rodziny od pokoleń związanej z dzielnicą Ruda, której męscy przedstawiciele pracowali na kopalni "Walenty-Wawel".  
      Lata nauki w II LO im. G. Morcinka (1992-1996) przypadły na okres głębokich przemian społeczno-politycznych związanych z upadkiem ustroju komunistycznego w Polsce i kształowaniem się nowego ustroju demokratycznego oraz jego instytucji. W tym czasie wykształciła się jego fascynacja naukami społecznymi (a w szczególności historią oraz nauką o polityce), w wyniku której zdecydował się na studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Politologia. Wybrał specjalizację "samorządową", co było po części związane z głębokim zaangażowaniem jego ojca, Henryka - radnego I kadencji odrodzonego samorządu terytorialnego w Rudzie Śląskiej z ramienia Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" - w działalność samorządową.
      W trakcie jego studiów Polska rozpoczęła negocjacje związane z wejściem do Unii Europejskiej, a on sam żywo zaangażował się w ten proces pracując między innymi w utworzonym wówczas Centrum Informacji Europejskiej w Katowicach. Wiedza nabyta w tym okresie zaowocowała przyjęciem, tuż po ukończeniu studiów w 2001r., do pracy w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, który tworzył wówczas specjalny zespół mający za zadanie wybudowanie nowych oczyszczalni ścieków oraz przebudowy gospodarki ściekowej w mieście dzięki środkom uzyskanym z funduszy przedakcesyjnych UE. 
      W 2005 r., niedługo po wejściu Polski do UE, uzyskał pracę w
      Europejskiej fundacji na rzecz poprawy warunków życia i pracy (Eurofound), agencji unijnej z siedzibą w Dublinie w Republice Irlandii. Już w trakcie pracy w Irlandii ukończył studia doktoranckie na swojej alma mater, czyli UŚ, w zakresie nauk o polityce (2006). W swojej pracy wyspecjalizował się w zagadnieniach związanych z prawem zamówień publicznych, a uwieńczeniem jego edukacji w tym zakresie było uzyskanie tytułu magistra prawa w wyżej wymienionym zakresie na Uniwersytecie Nottingham w Wielkiej Brytanii (2013).
      W Irlandii zaangażował się w działalność młodej polskiej diaspory. Związany m. in. z Polsko-Irlandzkim Stowarzyszeniem Edukacyjnym oraz
      Forum Polonia. Jeden z głównych współorganizatorów PolskaEire Festiwal. 

      Prywatnie szczęśliwy mąż (żona Monika poznana w trakcie pobierania nauki w Morcinku) oraz dwójki córek urodzonych już w Irlandii.

    • BRAWO!!!

      BRAWO!!!

      Z dumą informujemy, że Dominik Borys, uczeń klasy II a LO został  laureatem I stopnia Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Fizyki.  Piękny sukces!  Dominik za rok po maturze może być już studentem Akademii Górniczo - Hutniczej!
      Gratulujemy!

    • Śpiewam, tańczę, recytuję i do tego...pięknie mówię

      Śpiewam, tańczę, recytuję i do tego...pięknie mówię

      28 marca,  4 i 11 kwietnia odbył się kolejny etap projektu "Od przedszkolaka do Morciniaka". Tym razem pod hasłem " ŚPIEWAM, TAŃCZĘ, RECYTUJĘ I DO TEGO... PIĘKNIE MÓWIĘ!". Uczennice: Natalia BARTOSIEWICZ, Izabela DUBIEL, Izabela IDKOWIAK, Wiktoria PILARZ oraz Marta SZYGUŁA pod merytoryczną opieką pani Katarzyny KRANZ szkoliły przyszłych mistrzów mowy polskiej w Miejskim Przedszkolu nr 30 im. Bajkowej Krainy. Prowadzone zajęcia poświęcone były sztuce pięknego i prawidłowego mówienia! Po części "rozrywkowej", podczas której przedszkolaki uczyły się piosenki z pokazywaniem, dzieci wzięły udział w konkursie złożonym z szeregu konkurencji. Między innymi  rozpoznawały dźwięki, naśladowały odgłosy natury, przeżywały przygody z Małą Mi oraz grały w Bingo. Nie zabrakło także gimnastyki. Nasze licealistki świetnie sprawdziły się w roli nauczycielek, zaś przedszkolaki znakomicie się bawiły, chłonąc nowe wiadomości. 

       

    • Kolejny sukces naszych uczniów!

      Kolejny sukces naszych uczniów!

      Z dumą informujemy, że nasi uczniowie odnieśli sukces w XV Rudzkim Konkursie Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

      KATEGORIA PIOSENKA:

      GIMNAZJUM:

      SOLIŚCI:

      I miejsce        Jakub Chrzan kl. I cg (j. angielski)   

      III miejsce    Marcin Jendrusz kl. III cg (j. niemiecki) 

      III miejsce       Wiktoria Rzepka kl. III cg (j. angielski)                                         

      wyróżnienie   Aleksandra Sobulska kl. III ag(j.niemiecki)                                

      DUETY

      I miejsce Anna Darłak kl. III cg, Filip Darłak kl. II cg (j. francuski)              

      ZESPOŁY

      II miejsce zespół wokalny klas III w składzie:

      • kl. III bg: Anna Dudziak, Martyna Lorek, Alicja Kołodziej, Wiktoria Michalska,

      • Kl. III cg: Agnieszka Jagielska, Wiktoria Rzepka (j. ang.)      

      LICEUM

      SOLIŚCI:

      II miejsce Emilia Balcerzak kl. III b (j. francuski)                                           

      wyróżnienie Klaudia Nowak kl. III b (j. rosyjski)                                             

      KATEGORIA POEZJA:

      wyróżnienie Blanka Gałuszka kl. I a (j. francuski)                                              

    • Piknik w Morcinku

      Piknik w Morcinku

      Wszystkich chętnych, którzy chcą poznać bliżej naszą szkołę zapraszamy na piknik 25 maja 2017 roku.
      Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

    • Zwycięski Morcinek!

      Zwycięski Morcinek!

      Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny zaprezentowała swoje stoisko podczas Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych i - po raz kolejny WYGRALIŚMY!!! Dzięki głosom uczniów rudzkich gimnazjów otrzymaliśmy pierwszą nagrodę za najciekawiej zaprezentowaną ofertę edukacyjną na nadchodzący rok szkolny.

       

       

       

       

       

    • Sukes uczniów!

      Sukes uczniów!

      Karolina i Martyna z klasy 2c LO zajęły II miejsce w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutsch ist für mich. .." Herzlichen Glückwunsch. Gratulujemy!

    • Morcinek na podium!

      Morcinek na podium!

      21 marca uczniowie naszej szkoły:

      • Jeremi Krajewski IIIcg

      • Maciej Bolesta IIIcg

      • Kornel Prokopowicz III a

      wzięli udział w XV Regionalnej Sesji Matematycznej z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Temat tegorocznej konferencji to:Matematyka rozwija wyobraźnię.   
      Podczas wykładów Kornel Prokopowicz w bardzo ciekawy i profesjonalny sposób przybliżył własność rogu Gabriela.
      Natomiast uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie: Matematyka-nie taka straszna, gdzie zmagali się z zadaniami z logarytmów. Po raz kolejny byliśmy na podium. Uczeń Maciej Bolesta uzyskując maksymalny wynik zajął drugie miejsce (zadecydował czas rozwiązywania zadań).  Gratulujemy i do zobaczenia za rok.

      ES

    • Awans szczypiornistek

      Awans szczypiornistek

      Dnia 21 marca 2017 r. reprezentacja dziewczyn naszego liceum, jako zwyciężczynie zawodów miejskich, zmierzyły się z najlepszą drużyną z Zabrza. Po zaciętym meczu nasza drużyna wygrywa 3 bramkami, awansując do półfinału wojewódzkiego.

       

      W półfinale wojewódzkim zajmujemy 3 miejsce.

      GRATULUJEMY !!!

    • Święto Teatru - o inauguracji słów kilka

      Święto Teatru - o inauguracji słów kilka

      20 marca o godz.16:30 rozpoczęliśmy oficjalnie tegoroczne Święto Teatru, któremu przewodzi motyw THEATRUM MUNDI. Tym razem zależało nam na tym, by pokazać, że Morcinek to miejsce, do którego chętnie się wraca i że w naszej szkole ... ŁĄCZYMY POKOLENIA. Z wielkim entuzjazmem przyjęliśmy występ wspaniałej FERAJNY MYSZKI MIKI z zaprzyjaźnionego MP nr 30 im. Bajkowej Krainy, która w pięknych, ludowych strojach i niezwykłych układach tanecznych, pod przewodnictwem Pyzy, oprowadziła nas po różnych zakątkach Polski. Grupa 5-latków bez wątpienia chwyciła nas za serce. Miłym dopełnieniem było uhonorowanie zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, czyli MP NR 30, MP NR 20 i SP NR 8, CERTYFIKATEM: "MORCINEK PARTNEREM W NAUCE I ZABAWIE", który przypieczętował oficjalnie wzajemną współpracę i realizację projektu "OD PRZEDSZKOLAKA DO MORCINIAKA".

      Po występie przedszkolaków przyszedł czas na popisy naszych absolwentów. Na długo pozostanie w naszej pamięci spektakl POZYTYWK2, wyreżyserowany przez naszą ubiegłoroczną absolwentkę ALICJĘ KUBIES-zdobywczynię GRAND PRIX 2016, który pięknie wpisał się w tegoroczne hasło Święta Teatru. A ile w nim znanych (mniej lub bardziej) tekstów i kontekstów! (UWAGA-KONKURS! Piszcie w komentarzach, jakie konteksty dostrzegliście.) Widać, że mury naszej szkoły opuszczają gruntownie wykształceni humaniści-brawo Alicja Kubies z Zespołem!! Dziękujemy za zmuszający do głębokich refleksji spektakl.
      Całość emocjonującego wieczoru dopełniły występy muzyczne naszych absolwentek - JULII PIORUN i MICHALINY STAROSTY, bez których udziału nie mogło się obejść żadne Święto Teatru. Dziękujemy serdecznie za życzliwą pamięć o szkole i muzyczną ucztę dla ducha. Obu życzymy dalszych sukcesów i liczymy na kolejne spotkania!

      Wielkie podziękowania należą się także WIKTORII JÓZEFIOK z kl. 1b, która w pełni profesjonalnie poprowadziła inaugurującą Święto Teatru imprezę.

      Media o nas

    • XV Tydzień Nauk Matematyczno - Przyrodniczych

      XV Tydzień Nauk Matematyczno - Przyrodniczych

      XV Tydzień Nauk Matematyczno - Przyrodniczych  pod hasłem „Kobieta się liczy” za nami!
      Od 6 do 14 marca wiele się działo...

      Na tę uroczystość zaproszono pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Śląskiej, którzy zaprezentowali podczas wykładów ciekawą tematykę między innymi z zakresu badań przeprowadzanych w Cernie, czy zagrożeń internetowych czyhających na potencjalnego użytkownika Internetu.
      Tydzień Nauk rozpoczęliśmy już 6 marca od realizacji  projektu „Od przedszkolaka do Morciniaka” w ramach którego uczennice : Wiktoria Dębiec, Izabela Idkowiak, Katarzyna Sodzawiczny oraz Magdalena Wojtowicz wraz z Panią dyrektor Mariolą Ulejczyk odwiedziły zaprzyjaźnione Miejskie Przedszkole nr 30 im. Bajkowej Krainy w Bielszowicach. Tam, razem z maluchami,  przeprowadziły ciekawe doświadczenia chemiczne z użyciem powszechnie im znanych produktów, takich jak soda oczyszczona, cytryna czy proszek do pieczenia.


      8 marca był kolejnym dniem Tygodnia Nauk. Dzień Kobiet świętowaliśmy inaczej niż zwykle. W finale drużynowego konkursu gimnazjalnego uczniowie przybliżyli nam sylwetki niewiast, które w znaczący sposób zasłużyły się dla nauki. Nie mogło zabraknąć takich nazwisk jak Hertha Syrton, Emilie du Chatalet czy Marii Stevens.

      W holu naszej szkoły pojawiła się galeria prac artystycznych uczniów do tegorocznej tematyki „Kobieta się liczy”. Po raz pierwszy została także uruchomiona internetowa ankieta do głosowania na najlepszą z nich.


      9 marca był natomiast dniem pełnym niespodzianek. Zaczął się od pasjonującej walki…pomiędzy robotami zbudowanymi przez uczniów. Potem w szkole nastąpiło wielkie  poruszenie. O 11.00 można było wziąć udział w różnych rozgrywkach na „Matematycznych Wyspach”.
      W tym roku były to: Casino La Mat, Milionerzy, Loteriada, Kwiatowe rachunki oraz Matematyka to potęgi klucz. Społeczność Morcinka w ciekawej scenerii mogła spróbować swoich sił podczas rozwiązywania różnych zadań matematycznych  lub zmierzyć się z logicznymi zagadkami. Dla wytrwałych były zaskakujące nagrody:)
      Po raz pierwszy w historii Tygodnia Nauk mieliśmy okazję brać udział w kiermaszu. Trzeba podkreślić, że był to... bardzo wyjątkowy kiermasz. Ciasta, ciasteczka były wystylizowane w tematyce matematyki, fizyki czy chemii. Można było sobie kupić atom, czy schrupać na przykład pysznego trapeza. Smakołyki były na każdym piętrze, wspaniały zapach unosił się po całej szkole,  a naukowe inspiracje kuchenne przeszyły nasze najśmielsze oczekiwania.

      Przysmaki były tak wyjątkowe, że postanowiliśmy przeprowadzić Naukowe Rewolucje Morcinka. Młodzież wyruszyła na ulice naszego miasta częstując nimi przechodniów.  Reakcja ludzi, ich zaskoczenie i radość były bezcennym doświadczeniem. Czasami tak niewiele trzeba, żeby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech…

      W sobotę 11 marca wielki trening przed zbliżającą się maturą. Uczniowie przybyli do Morcinka, żeby…liczyć zadaniaJ Równocześnie w tym dniu młodzież realizowała zajęcia w ramach unijnego projektu „Szkoła nie tylko dla Einsteina”

      13 marca odbyło się drugie spotkanie z przedszkolakami w ramach projektu „Od przedszkolaka do Morciniaka”, a w szkole trwał wielki turniej gier planszowych! Warcaby, szachy…to było niezłe pole do popisu dla chcących trochę pogłówkować. Nie mogło także zabraknąć tradycyjnych już wykładów uczniowskich. Tematyka prezentacji multimedialnych była wyjątkowa! Fraktale, Enigma, Fibonacci czy symbolika liczb to tylko niektóre z nich.

      Tydzień Nauk Matematyczno – Przyrodniczych zakończyliśmy 14 marca uczestnicząc w obchodach X edycji Święta Liczby Pi. Tym razem było to dla nas wyjątkowe wydarzenie, bo w ramach obchodów uczniowie Morcinka walczyli o tytuły laureatów w konkursach wojewódzkich i….wywalczyli! Wojciech Ptaś i Maciej Bolesta zostali jedynymi laureatami w mieście w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z Matematyki.

      W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Rozkosze Łamania Głowy” wyróżnienie uzyskał Dominik Borys, a w wojewódzkim konkursie „Przygody z Matematyką” wyróżnienie uzyskali Jeremi Krajewski i Wojciech Ptaś.

      I tak oto kolejny Tydzień Nauk Matematyczno – Przyrodniczych wpisał się w historię Morcinka.

      Za wspólny czas, zaangażowanie i świetną zabawę DZIĘKUJEMY!

      Zespół matematyczno - przyrodniczy

      Multimedialna prezentacja podsumowująca (z dźwiękiem)

      Media o nas (oglądaj 4 minuta i 17 sekunda)

      Media o nas (oglądaj 5 minuta i 38 sekunda)

    • 50 Twarzy Morcinka

      50 Twarzy Morcinka

      Rozpoczynamy projekt "50 Twarzy Morcinka" Dziś odsłona pierwsza!

      Sylwia Szyda - dyplomowana, doświadczona aktorka i wokalistka najbardziej znanych na śląsku scen muzycznych. Absolwentka Morcinka, ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach, a aktualnie odnosi sukcesy śpiewając w Zespole Pieśni i Tańca im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. 

      Artystka  Gliwickiego Teatru Muzycznego czy Teatru Muzycznego IWIA w większości pozycji repertuarowych. Występuje w roli Klary we wszystkim znanej śląskiej komedii Mariana Makuli pt. "Pomsta". 

      Na jej dorobek artystyczny składa się także udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych i projektach artystycznych w Europie. Została zaproszona na: Europejski Festiwal Duetów Operetkowych i Musicalowych "Face to Face", do Projeku EuroDynamics we Florencji, Solafrika – Art'up we Francji, Breaking down Barriers, Europe for all 4 all na Sycylii.

      Od 2013 roku solistka Polskiego Teatru Historii.

    • "Morcinki" w Strasburgu!!!

      "Morcinki" w Strasburgu!!!

      Zwycięzcy Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich właśnie biorą udział w wycieczce po pięknych terenach Alzacji. 14 marca odwiedzili fundatora nagrody - posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plurę. Udział w sesji był dla nich niewątpliwie ciekawym doświadczeniem. Ponadto odwiedzili najsłynniejsze uzdrowisko Baden Baden, Kehl oraz Offenburg.
       

    • Matematyczne sukcesy!

      Matematyczne sukcesy!

      Jedyni laureaci w mieście! Wojciech Ptaś i Maciej Bolesta z IIIcg. Taki sukces uczniowie osiągnęli w Kuratoryjnym  Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Rozkosze Łamania Głowy” uzyskał Dominik Borys z klasy IIa . I kolejne wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki „Przygoda z Matematyką” uzyskali Jeremi Krajewski i Wojciech Ptaś z IIIcg.

      Gratulujemy!

    • XII przegląd twórczości ks. Jana Twardowskiego

      XII przegląd twórczości ks. Jana Twardowskiego

      7 marca silna grupa z klasy 2cg reprezentowała godnie naszą szkołę w konkursie recytatorskim organizowanym przez Gimnazjum Nr 6 im. W. Korfantego w Rudzie Śląskiej. Dziewczyny pięknie deklamowały wiersze Jana od Biedronki, udowadniając, że poezja wciąż porusza i wcale nie odeszła do lamusa. Z radością informujemy, że w tym konkursie nasza uczennica Marta MATLAK zdobyła wyróżnienie. Zarówno Marcie, jak i pozostałym uczestniczkom: Oliwii KURKOWSKIEJ, Agacie KWIECIEŃ, Paulinie TOMKIEWICZ i Oliwii PLEWIŃSKIEJ bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy!

    strona:

    Kontakt

    • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej
      ul. Jankowskiego 22
    • 32 242 01 25,

    Morcinek w obiektywie

    Mapa

    Kontakt ePUAP

    ePUAP: Elektroniczna skrzynka podawcza – ePUAP: (Identyfikator w ePUAP)
    IILOMorcinek